Tasarımlarda 10 yöntem

Tasarımlarda 10 yöntem

Müşterilerinizin, rakipleriniz yerine sizin markanızı tercih etmesi için iyi bir nedeni olmalı. Markanız ve kurumsal kimliğiniz rakiplerinden farklı olmalı ki sunduğunuz ürün ve hizmetler, rekabet ortamında ön plana çıkabilsin. Etkili ve çarpıcı bir tasarım, kurumsal kimliğinizde yer alarak hedef kitlenizi kendine çekecektir

Şirket Logonuz

Tasarımın kullanılacağı en öncelikli yer, şirket logonuzdur. Pek çok şirket bunun farkında olmasa da logo, kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanın en önemli görsel öğelerinden biridir. Gerek şirketin gerek de markanın gelişimi açısından başarılı bir tasarım, müşteri kitlenizin aklında büyük bir yer ederek olumlu geri dönüşlerin yapılmasını sağlar.

Dünyada ünlü olmuş markaları düşünün. Apple, Starbucks ya da en basitinden Google gibi markaları düşünün. Aklınıza ilk gelen logoları oluyor değil mi? İşte sizin yapmanız gereken de bu. Markanızdan bahsedildiği anda müşterilerinizin zihninde logonuz canlanıyorsa, satışlarınızın da artacağından şüpheniz olmasın.

Reklam Araçlarınız

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem tasarım hem de matbaa alanında büyük yenilikler ve gelişmeler yaşansa da hala oldukça sıkıcı, düz ve hiçbir özelliği olmayan kartvizitleri, broşürleri ve katalogları kullanan firmalar var. Bu tür ürünler kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanızın değerini yansıtır. Markanıza ne kadar önem veriyorsanız reklam ve tanıtım araçlarınıza da o kadar önem vermelisiniz.

Etkileyici bir tasarıma sahip reklam araçları sizi rakiplerinizden ayıracak ve müşterileriniz sizin markanıza yöneldiği için satışlarınız da otomatik olarak artış gösterecektir.

Tasarım öğesini kullanacağınız tek yer tabi ki kurumsal logonuz değil. Artık bilgi çağında yaşıyoruz ve evinde ya da ofisinde bilgisayar kullanmayan neredeyse kimse yok. İnternet üzerinden alışveriş yapmak ise bilgi çağının en gözde trendlerinden. Mağazaya gidip bir sürü seçenek içerisinde kaybolmayı göze almayan tüketiciler, online alışveriş yaparak zamandan ve enerjiden tasarruf ediyor.

Etiket:ModaReklam

2 Yorum

  • Taner akman

    tamam aldım

  • Soner

    süper fırsat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar zorunludur.

sixteen − 3 =