Etkili tasarım anahtarları

Etkili tasarım anahtarları

İnternet üzerinden alışveriş yapan ya da marka bilgilerine ulaşan insanların sayısı bu kadar fazla iken sizin de yapmanız gereken şey, müşteri kitlenize başarılı bir İnternet sitesi tasarımı sunmaktır.

Etkilin Tasarım

Kullanıcıyı içine çeken ve yormayan bir tasarım, doğru reklam araçlarının kullanımı ile birleştiği zaman müşterinin zihninde “satın alma” dürtüsünü harekete geçirecektir. Kullanıcı dostu bir İnternet sitesi üzerinden gerek alışveriş hizmeti sunarak gerek de kurumsal bilgilerinizi sunarak satışlarınızı ve satıştan elde edeceğiniz gelirleri artırabilirsiniz.

Bilgi çağının olmazsa olmazı sosyal medya, başarılı tasarımlarınızı kullanılacağınız platformlardan bir tanesi. Tasarımlarınızın doğru ve etkili kullanımı sonucunda sosyal medya takipçileriniz iletilerinizi çabucak fark etmekle kalmayacak aynı zamanda rakipleriniz arasında sizin markanızı daha çok hatırlayacak. Yine etkili bir tasarımla yoğurulmuş sosyal medya kampanyaları da oldukça büyük oranda müşteri geri dönüşü almanızı sağlayacak.

Sosyal Medya

Başarılı bir tasarım, farklı alanlarda yer alarak kurumsal kimliğinize değer katacak, marka değerinizi artıracak ve bu şekilde sizi rakiplerinizden birçok adım öne taşıyacak. Başarılı tasarımınız sayesinde markanızı benimsemiş olan müşteri kitleniz de rakipleriniz yerine sizi tercih edeceği için, satış grafiklerinizde yükselme yaşamanız kaçınılmaz olacak.

Dünyada ünlü olmuş markaları düşünün. Apple, Starbucks ya da en basitinden Google gibi markaları düşünün. Aklınıza ilk gelen logoları oluyor değil mi? İşte sizin yapmanız gereken de bu. Markanızdan bahsedildiği anda müşterilerinizin zihninde logonuz canlanıyorsa, satışlarınızın da artacağından şüpheniz olmasın.

Tasarımın kullanılacağı en öncelikli yer, şirket logonuzdur. Pek çok şirket bunun farkında olmasa da logo, kurumsal kimliğin bir parçasıdır ve markanın en önemli görsel öğelerinden biridir. Gerek şirketin gerek de markanın gelişimi açısından başarılı bir tasarım, müşteri kitlenizin aklında büyük bir yer ederek olumlu geri dönüşlerin yapılmasını sağlar.

3 Yorum

  • hasan

    süper bir ürün

  • Nagehan Karaca

    Kesinlikle öneriyorum

  • Sevim Ege

    Güzel bir alışveriş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar zorunludur.

4 + eight =